החירות היהודית

חירות היא אחת ממושגי היסוד של התרבות היהודית. היא אבן הפינה של חזוננו ושל הגישתנו לחיים. אנו מאמינים כי ללא חירות אין משמעות למשימה בחיים, אין משמעות לאחריות, ליצירתיות בעולם, ואין גם אין מחויבויות מוסריות.

העם היהודי היה אולי הראשון שהביא את רעיון החירות לעולם. זה התחיל כבר בשחר ההיסטוריה – ביציאת מצרים. זה היה שם, זה היה אז שהקריאה המפורסמת "שלח את עמי" הושמעה לראשונה.

אנחנו לא יכולים להתייחס כאן אל כל מכלול הנושאים הקשורים לחירות היהודית. לכן החלטנו להתמקד בנושא אחד אך חשוב מאוד – המאבק לחופש העלייה מברית המועצות לשעבר. כאשר וולדימיר פוטין מראה ניסיונות להקים מחדש את משטר הדיכוי ברוסיה, וכאשר יהודי המערב, באווירת ההתבוללות, מתלבטים ומחפשים את זהותם, סיפורם הדרמטי של היהודים הסובייטיים מעולם לא היה רלוונטי יותר. בעתיד, אם נקבל תמיכה, נשמח להרחיב את תחומי האתר הזה ולכלול נושאים נוספים הקשורים לחירות היהודית.

קוראים יקרים, אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים פעילים שלנו. חשוב להפיק לקחים ממאבקם של יהודי ברית המועצות. חשוב להבין כיצד האירועים האלה שמשו נקודת מפנה בקנה מידה גיאו-פוליטי רחב, איך הם השפיעו על חיינו, איזה מסר הם מעבירים לנו ולבניית העתיד היהודי. אנא שתפו אותנו ברעיונותיכם, תרמו מחשבות, חומרים, הערות וכל העולה על רוחכם. לא במקרה נתנו לאתר שלנו את השם:

  "jewish-freedom.net"

עזרו לנו להפוך אותו לרשת חברית פעילה ופורייה!

Jewish_Freedom_1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים